Najnowsze fotele gamingowe od Aukey - GC-A01 oraz GC-A02 - to idealne modele dla użytkowników, którzy szukają klasycznych rozwiązań z nowoczesnym wyglądem. Kubełkowy kształt, minimalistyczne wykończenie z pikowanym oparciem na plecy oraz wysokiej jakości materiały użyte do produkcji to gwarancja, że fotele sprawdzą się w większości zastosowań.

Aukey to producent, który dopiero stawia pierwsze kroki w świecie gamingu. Słynąca głównie z ładowarek i rozmaitych akcesoriów GSM firma zdecydowała się na odważny ruch, uruchamiając swoją markę Aukey Gaming, w której arsenale znaleźć można klawiatury, myszki, podkładki, a nawet biurka i… fotele. To właśnie te ostatnie trafiły do naszego sklepu. Jak prezentują się modele GC-A01 oraz GC-A02?


Konstrukcja

Zacznijmy od elementów kluczowych z punktu widzenia wytrzymałości całego fotela. Zarówno Aukey GC-A01 jak i GC-A02 wyposażone zostały w stalową, wzmacnianą ramę, wykonaną w pełni ze stali. Bazą został podnośnik gazowy klasy 4 z certyfikatem TUV, zaś gumowane kółka z certyfikatem BIFMA zapewniają cichą pracę oraz nie rysują podłogi. Konstrukcja jest dobrze spasowana i potrafi wytrzymać udźwig rzędu 135 kilogramów.

Dość istotne z punktu widzenia użytkownika są zagadnienia związane z regulacją fotela. Aukey GC-A01 oraz GC-A02 dzięki mechanizmowi TILT pozwalają na odchylenie oparcia w zakresie od 90 stopni do aż 155 stopni. Regulować można także wysokość siedziska (w zakresie 10 cm) oraz podłokietników (w zakresie 7 cm). Podłokietniki pozwalają także na ustawienie odchylenia do 15 stopni.


Ergonomiczne poduszki

Istotne z punktu widzenia ergonomii są również dwie poduszki, dołączone do zestawu. Ustawiana klasycznie poduszka lędźwiowa stanowi podparcie dla odcinka lędźwiowego, co pozwala zachować nasz kręgosłup w naturalnej pozycji w ciągu wielogodzinnych sesji. Jej wysokość możesz regulować w zależności od swoich potrzeb, aby dopasować cały fotel idealnie do twojego ciała.

Drugą poduszką jest zagłówek. Ma on za zadanie odciążenie odcinka szyjnego i zapewnienie komfortu podczas grania oraz wielogodzinnej pracy. Zarówno zagłówek jak i poduszkę lędźwiową możesz zdjąć, jeżeli uważasz, że nie są one Tobie potrzebne, albo chcesz skorzystać z zewnętrznych rozwiązań.


Design

Aukey zdecydował się na zastosowanie nieco bardziej stonowanego wyglądu każdego fotela. Obszycie modelu GC-A01 wykonane zostało z ekologicznej skóry w kolorze czarnym, wraz z szarymi detalami. Uroku całej konstrukcji dodaje pikowane siedzisko oraz oparcie fotela. Subtelne logo producenta nad zagłówkiem oraz na poduszcze lędźwiowej dopełniają całości.

Model Aukey GC-A02 to z kolei wersja, w której dominuje obszycie z szarej skóry ekologicznej, zaś detale wykonane zostały w kolorze czarnym. W tym przypadku zamiast pikowania mamy pojedyncze przeszycia, które nadają zupełnie innego charakteru, niż w modelu GC-A01.


Cena

Fotele Aukey GC-A01 oraz GC-A02 to pierwsze fotele w ofercie Aukey Gaming. Ich cena wynosi obecnie 999 zł. Chociaż nie jest to mała kwota, w tej cenie dostajemy solidne wykonanie oraz stonowany, minimalistyczny wygląd, który może przypaść do gustu niektórym graczom.


Sprawdź fotele Aukey GC-A01 i GC-A02!