• Kategorie
  • Szukaj
  • Fotele

Fotel obrotowy biurowy to obowiązkowe wyposażenie dla każdego gracza, ale również dla osób, które na co dzień spędzają długie godziny w pracy monitorami komputerów. Żeby takie krzesła były wygodne i spełniały swoje zadanie, konieczne jest ich dopasowanie do indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika. Krzesło komputerowe nie powinno być wybierane w pośpiechu. Warto poświęcić temu odpowiednio dużo czasu. Krzesła komputerowe są równie istotne, co dobrze dopasowany monitor, klawiatura, myszka czy sama jednostka, na której się pracuje lub gra. Powinny zapewniać wygodę, ale muszą także zadbać o prawidłowe ułożenie kręgosłupa i ramion.

Fotele obrotowe do komputera – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Fotele komputerowe dostępne są w różnych wariantach. Podczas ich wyboru konieczne jest więc zwrócenie uwagi na kilka istotnych parametrów, dzięki którym korzystanie z tego sprzętu zagwarantuje komfort i prawidłowe ułożenie ciała. Decydując się na fotel, warto uwzględnić przede wszystkim jakość jego wykonania. Nie należy decydować się na najtańsze produkty, którym brakuje odporności na przetarcia, ponieważ szybko trzeba będzie je wymienić. Nie bez znaczenia jest sam design produktu. Przykładem może być model Yumisu 2049, który zapewnia komfortową pozycję, a dodatkowo wyróżnia się ciekawym wykończeniem. Na jego oparciu znajdują się dodatkowe otwory zapewniające wentylację. Same podłokietniki zostały także bardzo ciekawie zaprojektowane i zwracają na siebie uwagę.

Fotel obrotowy biurowy – wybierz dobry materiał obicia

Dobre fotele obrotowe do komputera wykorzystują materiały, dzięki którym zdecydowanie zwiększa się komfort ich użytkowania. Najczęściej spotkać można spotkać się z modelami, gdzie główna część, czyli siedzisko krzesła to:

  • skóra,
  • skóra ekologiczna,
  • tkanina.

Każde obicie ma swoje zalety. Dla przykładu: model Yumisu 2053 wykonany został ze skóry naturalnej, która cechuje się wyjątkową trwałością oraz wysokim komfortem użytkowania. Jego jedynym minusem jest nieco wyższa cena, jaką należy zapłacić za fotel. Model Yumisu 2049 obity został skórką ekologiczną, która prezentuje się prawie tak dobrze, jak skóra naturalna, a przy tym jest bardzo łatwa w utrzymaniu w czystości. Tkanina, jaką obito między innymi model MSI MAG CH130 I REPELTEK FABRIC jest natomiast wygodna i zdecydowanie tańsza niż poprzednie dwa rozwiązania. Problemem w tym przypadku może być jedynie nieco trudniejsze doczyszczenie obicia, jeżeli dojdzie do jego zabrudzenia.

Krzesło komputerowe – jakie funkcje powinno spełniać?

Fotele komputerowe wyróżniają się wieloma funkcjami, dzięki którym korzystanie z nich jest znacznie wygodniejsze niż w przypadku klasycznych krzeseł. Warto zwrócić uwagę między innymi na regulację oparcia, podłokietnika oraz zagłówka. Dzięki temu z łatwością można dopasować ustawienie wybranego modelu względem biurka i swojej postury. Istotna może być także regulacja wysokości siedziska wpływająca na komfortową pozycję z kolanami ugiętymi pod kątem 90 stopni. Model Yumisu 2052 ma dodatkowo funkcję bujania. Dzięki niej można się zrelaksować po pasjonującej rozgrywce.

Czy warto inwestować w dobre krzesła komputerowe?

Inwestycja w dobrej jakości krzesło komputerowe, które będzie idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika to zawsze trafiony zakup. Możliwość regulacji, solidny materiał, z którego został wykonany fotel czy zestaw poduszek pod odcinek lędźwiowy i kark to tylko część z detali, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem. Tani produkt wpłynie na oszczędności w domowym budżecie, ale może okazać się, że korzystanie z takiego fotela będzie wyjątkowo niewygodne.