• Kategorie
  • Szukaj
  • Piloty i manipulatory

Mysz komputerowa to podstawowe akcesorium, które wykorzystuje się zarówno w przypadku komputera stacjonarnego, jak i laptopa. Dzięki niej obsługa sprzętu jest sprawniejsza. Wyróżnia się szereg różnorodnych modeli, które ułatwiają pracę biurową, pozwalają na przeglądanie stron w sieci i dają swobodę podczas rozgrywek online. Jednak co w przypadku grafików komputerowych? Dla tych specjalistów zdecydowanie lepsze są manipulatory i piloty.

Piloty i manipulatory – sprzęt dla grafika komputerowego

Graficy w swojej pracy potrzebują znacznie bardziej rozbudowanego narzędzia niż tradycyjna myszka komputerowa. W tym celu powstały akcesoria, które umożliwiają między innymi zaprogramowanie szeregu dodatkowych przycisków. Manipulatory oraz piloty oprócz możliwości programowania klawiszy, pozwalają również na takie ustawienie, aby w pełni wykorzystać potencjał oprogramowania wykorzystywanego przez grafika.

Manipulatory i piloty wykorzystywane w pracy specjalistycznej

Piloty i manipulatory idealnie sprawdzają się przy pracy na zaawansowanych modelach 3D. W porównaniu z tradycyjnymi myszkami komputerowymi wpływają na zdecydowanie wygodniejszą pracę. Największymi zaletami takiego sprzętu są:

  • duży przycisk wyprofilowany pod dłoń użytkownika reagujący na nacisk oraz wychylenie,
  • wygodne przyciski umieszczone dookoła głównego elementu,
  • ergonomiczna podkładka, na której spoczywa nadgarstek.

Manipulatory 3D wyróżniają się ergonomicznym kształtem oraz wygodnym rozmieszczeniem przycisków. Podczas pracy z urządzeniem wskazującym użytkownika może ograniczać jedynie brak umiejętności w zakresie posługiwania się nowoczesnym akcesorium. Nauka obsługi sprzętu nie jest jednak trudna. Zależnie od własnych predyspozycji wystarczy nawet kilka godzin ćwiczeń, aby dojść do wprawy.

Urządzenie 3Dconnexion SpaceMouse Enterprise (3DX-700056) to jeden z modeli cieszących się wyjątkową popularnością wśród grafików. Sprzęt został wyposażony w aż 31 programowanych przycisków oraz wyświetlacz LCD. Na jego ekranie pojawiają się wszystkie dostępne funkcje aplikacji.