• Kategorie
  • Szukaj
  • Kieszenie na dyski

Kieszeń na dysk to praktyczne wyposażenie, dzięki któremu można zwiększyć funkcjonalność komputera stacjonarnego. Zamiast montażu standardowego dysku twardego, w tym przypadku jako pierwszą montuje się specjalną kieszeń, a później bezpośrednio do niej wkłada się wybrany dysk twardy. Kieszeń na HDD dostępna w naszej ofercie to praktyczne rozwiązanie zapewniające wygodny dostęp do dysku. Dzięki temu można zyskać dostatecznie dużo miejsca do przechowywania danych, a w razie potrzeby można odłączyć nośnik danych i wpiąć go do innej jednostki.

Kieszeń na HDD – dostępne warianty

Zależnie od indywidualnego zapotrzebowania można wybrać kieszeń na dysk twardy w dwóch wariantach. Jest to wyposażenie:

  • zewnętrzne, które pozwala korzystać z dysku twardego jak z przenośnego urządzenia,
  • wewnętrzne, przy pomocy którego możliwy jest montaż więcej niż jednego dysku oraz zagwarantowany łatwy dostęp do urządzenia.

Decydując się na konkretną kieszeń do komputera, należy jednak pamiętać o uwzględnieniu kilku najważniejszych parametrów sprzętu. Jednym z nich jest ilość slotów dostępnych w kieszeni. Warto również sprawdzić materiał, z którego została wykonana kieszeń i jej wymiary, aby móc pozwolić sobie na montaż konkretnego wyposażenia w jej wnętrzu.

Kieszeń na dysk twardy – popularne modele

Naszym klientom oferujemy najlepszy sprzęt na rynku. Jednym z modeli cieszących się największym zainteresowaniem jest Sharkoon SATA QuickPort Intern 1-Bay. Jego zaletą jest możliwość odłączenia dysku wpiętego w kieszeń bez konieczności wyłączania systemu operacyjnego. Wynika to z technologii hot–swap. Oprócz tego kieszeń przystosowana została do obsługi interfejsu SATA III gwarantującego wysoką przepustowość na poziomie aż 6 GB/s. Kieszeń na dysk obsługuje standardowy format dysków twardych, czyli 3,5". Jest to typowe wyposażenie na nośniki do magazynowania danych. Możliwość wyciągnięcia dysku chroniona jest przez zamek na klucz. Jest to ważna funkcja przy zastosowaniu w firmowych pomieszczeniach biurowych.

Klientom, którzy cenią sobie możliwość podłączenia do kieszeni zarówno dysków HDD, jak i SSD oferujemy natomiast model Sharkoon SATA QuickPort Intern Single Bay obsługujący dyski 2,5". To jeden z najlepszych wariantów dostępnych w naszym sklepie.