• Kategorie
  • Szukaj
  • Karty graficzne

Jednym z podstawowych elementów dla każdego gracza są karty graficzne. Dzięki nim możliwe staje się szybkie generowanie obrazu, który jest następnie wyświetlany na ekranie monitora. Istotne przy tym jest zachowanie odpowiedniej płynności - różne modele zapewniają inną liczbę klatek na sekundę. Którą jednak wybrać? Decydując się na konkretny egzemplarz należy kierować się kilkoma czynnikami - najważniejsze z nich to zastosowanych układ, chłodzenie oraz obecność tzw backplate. Niepomijalnym aspektem tej sprawy jest także budżet, zwłaszcza w dobie popularności kopania kryptowalut.

Karty graficzne dla graczy - AMD czy Nvidia?

Największymi producentami na rynku są obecnie Nvidia oraz AMD. O ile wśród najmocniejszych konstrukcji prym wiodą zieloni, tak w średniej półce sprawa już nie jest taka oczywista. Mowa tu szczególnie o tytułach wykorzystujących takie API jak Vulkan, czy Directx w wersji 12. To właśnie w nich swoją przewagę pokazują produkty czerwonych dzięki lepszemu wykorzystaniu wielowątkowości. Kiedy jednak potrzeba mocy pojedynczego rdzenia, to właśnie karty graficzne Nvidia okazują się górą - pokazują to zwłaszcza najbardziej wymagające od sprzętu gry.

Czym kierować się wybierając karty graficzne do gier?

Ważnym aspektem, na który coraz częściej zwracają uwagę konsumenci, jest kultura pracy. Dzięki niej użytkowane przez nas karty graficzne stały się bardziej żywotne. Na uwagę zasługuje także cisza, szczególnie podczas długich sesji. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi w ramach oferty produktami. Dobierając poszczególne części asortymentu, kierowaliśmy się opłacalnością oraz wspomnianą już kulturą pracy. W zależności od preferencji wybrać możecie warianty wyposażone w jeden, dwa lub nawet trzy wentylatory odprowadzające ciepłe powietrze, które następnie jest transportowane na zewnątrz obudowy całej jednostki.