• Kategorie
  • Szukaj
  • Access Pointy

Do czego służą access pointy?

Obecnie dostęp do internetu ma ogromne znaczenie. W większych budynkach zwykłe routery mogą mieć za małą moc – z tego powodu w niektórych pomieszczeniach połączenie sieciowe jest zbyt słabe. Access pointy pozwalają na zapewnienie odpowiedniej prędkości internetu w całym budynku. Oferujemy wysokiej jakości wzmacniacze sygnału bezprzewodowego, cechujące się niewielkimi rozmiarami oraz łatwością montażu w dowolnych miejscach.

Punkty dostępu obejmują m.in. diody, które okazują się pomocne podczas konfigurowania urządzeń i wybierania dla nich odpowiedniej lokalizacji. Dzięki nim można na bieżąco sprawdzać jakość sygnału. Wiele modeli wyposażono także w przycisk Range Extender przydatny w sytuacji, gdy konieczne jest uzyskanie jeszcze lepszego połączenia z siecią przez sprzęty znajdujące się w bliskim otoczeniu.

Gdzie sprawdzą się nasze punkty dostępu?

Dostępne punkty dostępu Wi-Fi znajdują swoje zastosowanie zarówno w domach, jak i obiektach firmowych. Dostęp do sieci jest bowiem podstawą pracy i komunikacji w wielu biurach. Dzięki odpowiednio dobranym access pointom można wykluczyć powstawanie tzw. martwych stref. Pozwala to na uniknięcie konieczności przenoszenia laptopów i telefonów w sytuacji, gdy niezbędne jest uzyskanie lepszego połączenia z siecią. Niektóre modele mogą być stosowane również w lokacjach odkrytych, na podwórku, ze względu na zastosowane zabezpieczenia IP55.

Jeśli chodzi o access pointy, sklep BlackWhite.tv oferuje kilka modeli takich produktów. Różnią się one od siebie przede wszystkim prędkością transmisji, a także przyciskami pozwalającymi na sterowanie konkretnymi opcjami. To niewielkie urządzenia, które znajdą swoje zastosowanie nawet w bardzo małych biurach. Zostały one wyposażone w szereg funkcji wpływających bezpośrednio na wygodę użytkowania – nawet po zmianie routera nie będzie trzeba ponownie konfigurować wszystkich access pointów zlokalizowanych w danym budynku.

Polecamy sprawdzić również karty sieciowe i switche, dostępne w naszej ofercie.