• Kategorie
  • Szukaj
  • Napędy optyczne

W dobie dostępu do różnorodnych programów w cyfrowym zapisie informacji napęd optyczny wydaje się zbędnym dodatkiem do komputerów. Jednak pomimo popularności dysków przenośnych czy opcji udostępniania plików w chmurze, napęd optyczny do PC w dalszym ciągu wykorzystywany jest przez wielu użytkowników. Pozwala na odczytywanie, a w przypadku niektórych modeli także na zapisywanie danych.

Napęd optyczny do komputera – większe możliwości jednostki

Napęd optyczny wykorzystuje nowoczesne technologie. Odczyt lub zapis danych na nośnikach optycznych jest możliwy dzięki wiązce światła laserowego. Tego typu sprzęt obsługuje standardowe płyty CD o najmniejszej pojemności, jak również płyty DVD oraz Blu-Ray. Napęd optyczny do PC można sklasyfikować z uwagi na sposób jego montażu. W naszej ofercie znajdziesz modele:

  • wewnętrzne - instalowane w obudowie komputera,
  • zewnętrzne – podłączane do jednostki za pomocą dopasowanego kabla.

Na co zwrócić uwagę, wybierając napęd optyczny?

Najważniejszą kwestią przy wyborze napędu optycznego do komputera jest zwrócenie uwagi na sposób jego montażu. Urządzenie, które idealnie sprawdzi się jako napęd wewnętrzny to dostępny w naszym sklepie model iHAS122-14. Umożliwia on odczyt płyt w formacie DVD, ale również pozwala na zapisywanie na nich danych. Zastosowana technologia Lite–On zapewnia obsługę nośników ze zwiększoną szybkością bez wpływu na głośność działania napędu.

W Twoim komputerze nie ma wystarczająco dużo miejsca do montażu napędu? W takim przypadku warto rozważyć wybór napędu zewnętrznego. Oferujemy model BAU108-21, który ma doskonałe parametry techniczne, obsługuje format DVD. Umożliwia on zarówno odczyt, jak i zapis danych na płytach.

Co jeszcze warto uwzględnić, wybierając napęd optyczny do komputera? Zwróć uwagę na rozmiar bufora – im wyższy jest ten parametr, tym lepsze jest samo urządzenie. Nie bez znaczenia jest także rozmiar wyposażenia. Wersje zewnętrzne to bardzo często modele slim. Są one poręczne i wygodne w obsłudze. Wielkość napędu ma także znaczenie w przypadku wariantów wewnętrznych. Dzięki zwróceniu uwagi na ten parametr można uniknąć sytuacji, w której mogłoby zabraknąć miejsca na montaż odtwarzacza.

Lite-On (BAU108-21)
Produkt niedostępny