• Kategorie
  • Szukaj
  • Monitory komputerowe

Monitory komputerowe częstokroć wywołują tyle samo dyskusji, co inne elementy kupowanego zestawu. Nie ma się co dziwić — co osoba, to inne preferencje, a to typ sprzętu, który powinien być dobrany odpowiednio do planowanego zastosowania. Jako przykład można przytoczyć modele przeznaczone dla graczy — częstokroć posiadają one podwyższoną częstotliwość odświeżania do 75Hz, 120Hz lub nawet 144Hz. Zapewnia to znacznie lepsze wrażenia z rozgrywki dzięki zauważalnej już na pierwszy rzut zwiększonej płynności wyświetlanego obrazu. Bardzo często są też one wyposażone w technologie pozwalające zachować tę płynność nawet przy niewystarczającej wydajności karty graficznej.

Monitory komputerowe: jak je dobierać?

Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się obecnie wykorzystywanie różnorakich uchwytów na monitory komputerowe. Pozwalają one na zaoszczędzenie ogromnej ilości miejsca na biurku, co zdecydowanie się przydaje, jeżeli ktoś lubi używać myszy dla graczy z niską czułością. Nie jesteś pewien, który model wybrać dla siebie? Sprawdź nasz kanał na Youtube, na którym testujemy coraz to nowe rodzaje i modele sprzętu — zarówno z tych niższych, jak i wyższych półek cenowych.

Co cechuje dobre monitory do komputerów?

Wybierając monitor komputerowy dla siebie, warto zwrócić uwagę też na typ matrycy, jaki został w nim zastosowany. Jeżeli często pracujesz w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu, a ponadto nie zależy Ci na wysokim nasyceniu kolorów, to typ matowy znacznie ułatwi wykonywanie codziennych zadań oraz rozrywkę. Warto także zdecydować się na modele wyposażone w podświetlenie LED zapewniające znacznie bardziej równomierne oświetlenie matrycy i jednoczesne mniejsze zużycie energii elektrycznej. Bardziej zaawansowane modele są ponadto zakrzywione, co przekłada się na podwyższony komfort pracy, a także bardziej stylowy wygląd.

Monitor Samsung QH55R
Produkt niedostępny
Monitor Samsung QB13R
Produkt niedostępny
Monitor Samsung QM55B
Produkt niedostępny
Monitor Samsung QM43B
Produkt niedostępny
Monitor MSI Optix MAG271R
Produkt niedostępny
Monitor MSI PRO MP271QP
Produkt niedostępny
Monitor MSI PRO MP271P
Produkt niedostępny
Monitor MSI PRO MP271
Produkt niedostępny
Monitor MSI PRO MP242P
Produkt niedostępny
Monitor MSI Creator PS321QR HDR
Produkt niedostępny
Monitor MSI PRO MP241
Produkt niedostępny
Monitor MSI PRO MP221
Produkt niedostępny
Monitor MSI Prestige PS341WU
Produkt niedostępny
Monitor MSI Optix MPG341CQRV
Produkt niedostępny