• Kategorie
  • Szukaj
  • Słuchawki douszne i dokanałowe

Prawdziwy gracz kojarzy się zazwyczaj z ogromnymi, wygłuszającymi całe otoczenia słuchawkami nausznymi. Wiele osób jednak nie lubi słuchawek tego typu i woli zwykłe słuchawki douszne i dokanałowe. W naszym sklepie posiadamy bogatą ofertę takich właśnie produktów, a jakość ich dźwięku stoi często na równi ze słuchawkami nausznymi w podobnym przedziale cenowym.

Słuchawki dokanałowe dla graczy — pożegnaj się z bólem uszu

Spędzając kilka godzin przed komputerem dziennie oraz jednocześnie mając założone słuchawki nauszne, możemy po jakimś czasie zacząć odczuwać dyskomfort oraz ból spowodowany często zbyt mocno naciskającymi na skronie, uszy i czaszkę słuchawkami. W przypadku słuchawek dokonałowych jak i dousznych nie grozi nam ten ból, ponieważ są one małe i lekkie — jedyne miejsce, w którym się znajdują i go dotykają to wnętrze ucha.

Dzięki nim można na zawsze zapomnieć o dyskomforcie jaki płynie ze zbyt długiego noszenia ciężkich słuchawek nausznych na głowie, co przełoży się na zdrowie gracza, a także przyjemność płynącą z samego grania.

Słuchawki douszne i dokanałowe — idealna jakość dźwięku

Często można spotkać się z przekonaniem, że słuchawki douszne mają o wiele gorszą jakość dźwięku niż te nauszne. Kiedyś właśnie tak to wyglądało, jednak z dzisiejszą technologią jakość dźwięku w obu rodzajach sprzętu wygląda bardzo podobnie i jedynie ktoś znający się na sprzęcie audio byłby w stanie wskazać różnicę.

Cechą słuchawek dousznych i dokanałowych jest jednak słabe wyciszenie dźwięków z zewnątrz. Nie są one w stanie zakryć całego ucha, przez co nie mogą również całkowicie wytłumić otoczenia. Jednak technika rozwija się także i w tę stronę. Coraz nowsze słuchawki wytłumiają otoczenie coraz lepiej, a różnica pomiędzy słuchawkami nausznymi, które najczęściej są słuchawkami dla graczy, jest coraz mniej zauważalna.

Polecamy sprawdzić również słuchawki bezprzewodowe oraz słuchawki z mikrofonem, dostępne w naszej ofercie.