Nie jest nowością, iż systemy chłodzenia cieczą AIO stały się ostatnimi czasy bardzo popularne i są często wykorzystywane podczas składania komputerów. Użytkownicy poświęcają także wiele uwagi na wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju systemy podświetlenia. Producent Fractal Design z myślą o takich właśnie odbiorcach przygotował nowy produkt – Celsius+ S36 Prisma.

 

Fractal Design Celsius+ S36 Prisma to z pewnością flagowa konstrukcja, która swoje zastosowanie znajdzie w połączeniu z najbardziej zaawansowanymi i wymagającymi dobrego chłodzenia procesorami. Owy system posiada aluminiowy radiator o wymiarach 123 x 30 x 403 mm i jest on połączony z blokopompką i przewodami o długości 400 mm chronionymi oplotem. Do IHS-u procesora przylega natomiast miedziana płytka pokryta pastą termoprzewodzącą.

 

W pompce Fractal Design Celsius+ S36 Prisma znajduje się wysokiej jakości łożysko ceramiczne. Prędkość obrotowa waha się między 800 – 2800 obr./s, gdy jednostka jest stanie normalnego użytkowania. Maksymalna prędkość to 3500 obr./s w momencie, gdy temperatura przekroczy 60 stopni Celsjusza i załączy się specjalny tryb ochrony termicznej. Za pomocą umieszczonego na bloku pokrętła możemy samodzielnie zmieniać tryb pracy z automatycznego na PWM. Lubisz ciszę? Celsius+ S36 Prisma jest dla Ciebie! Poziom hałasu nie przekroczy 20dB.

 

Przejdźmy jednak do wyglądu naszego Fractal Design Celsius+ S36 Prisma … Blok posiada podświetlenie LED ARGB, które bez najmniejszego problemu potrafi współpracować ze wszystkimi popularnymi systemami producentów płyt głównych np. Asus Aura Sync! Ponad to trzy wentylatory Prisma AL-12 PWM również zostały wyposażone w rewelacyjne podświetlenie RGB. Łopatki ich osiągają prędkość od 500 do 2000 obr./s generując przepływ powietrza 85,71 CFM i niewielki hałas – do 32,7 dB. 

 

Fractal Design Celsius+ S36 Prisma gwarantuje kompatybilność z większościa popularnych gniazd procesorów takich jak: Intel: LGA 115x/1366/2011(v3)/2066 oraz AMD: AM2(+)/AM3(+)/AM4/FM1/FM2(+), TR4.