W ofercie sklepu Blackwhite.TV znaleźć można wentylatory ARGB Fractal Design Prisma. Dostępne są one w wersji pojedynczej oraz w trzypakach w rozmiarach 120 i 140 mm. Jak prezentują się one pod kątem parametrów oraz jakości?

Szwedzki Fractal Design słynie z minimalistycznych produktów, wyróżniających się perfekcyjną jakością wykonania. Mimo dość stonowanego wyglądu większości konstrukcji, producent zdecydował zaprezentować się coś nietuzinkowego - wentylatory Prisma z podświetleniem ARGB. Co oferują?

Prisma AL - konstrukcja


Jako osoba, która naprawdę docenia fenomenalną jakość wykonania produktów Fractal Design (zwłaszcza obudów!), nie mogłem nie zacząć od konstrukcji. Co prawda w przypadku wentylatorów możliwości pokazania kunsztu inżynieryjnego są ograniczone, jednak i tutaj Fractal nie zawodzi.

Prisma posiada swoisty pierścień, otaczający rotor z 7 półprzezroczystymi, białymi łopatkami. System montażowy to cztery trójkątne “wysepki” w kolorze czarnym, z kolei naklejki na rotorze oraz na tyle wentylatora oraz przewody są koloru czarnego bez jakichś wyróżniających się, kolorowych elementów. Całość wygląda całkiem schludnie i minimalistycznie, a wentylatory powinny przykuć wzrok nawet przy wyłączonym podświetleniu.

Jeśli już o podświetleniu mowa, Fractal Design wyposażył Prismę AL w sześć diod ARGB, którymi można dowolnie sterować z wykorzystaniem kontrolera (sprzedawanego osobno), lub po podłączeniu do płyty głównej. Prisma wspiera takie systemy RGB, jak Asus Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion, MSI Mystic Light czy ASRock Polychrome Sync.

Prisma AL - specyfikacja

W przypadku modelu 120 mm Prisma AL-12 ARGB, liczyć możemy na maksymalny przepływ powietrza na poziomie 50,63 CFM przy 1200 obrotów na minutę. Wentylator pozostaje również bardzo cichy, emitując maksymalnie 19,5 dBA. 

Model 140 mm pracuje w trybie 1000 obrotów na minutę, generując przepływ 63,33 CFM. Pod kątem głośności większa Prisma AL-12 ARGB generuje dość porównywalny hałas 19,4 dBA.

Jak już wcześniej wspomniałem, w sprzedaży dostępne są Prisma AL-12 oraz AL-14 w wersji pojedynczej oraz w trzypaku. W przypadku kompletowania nowego zestawu komputerowego lub modernizacji sprzętu pod kątem lepszego chłodzenia i/lub wyglądu, polecam rozważyć opcję z trzema wentylatorami w zestawie. Oszczędzić bowiem można nawet 35 zł.


Ceny prezentują się następująco:


Sprawdź Fractal Design Prisma w Blackwhite.TV!