Glorious PC Gaming Race Model D- jest już dostępny w sklepie Blackwhite.TV. Mysz dostępna w kolorze czarnym oraz białym to nowość od tego producenta, która spodoba się osobom o mniejszych dłoniach lub tych preferujących chwyt claw lub fingertip.

Glorious Model D Minus to mniejszy brat Glorious Model D, który debiutował na rynku niecały rok temu. Konstrukcja różni się przede wszystkim rozmiarami i wagą. Pod względem specyfikacji nie zmieniło się praktycznie nic. Wciąż zatem mamy dobrej jakości sensor, przełączniki Omron oraz ślizgacze i przewód wysokiej jakości.

Sprawdź Glorious Model D Minus!

Konstrukcja Model D-

Obudowa Glorious Model D Minus to dobrze znany HoneyComb Shell z charakterystycznymi otworami. Wymiary myszy to 120 x 67 x 40 mm. Mysz jest przede wszystkim krótsza od swojego brata (120 mm vs. 128 mm), a także minimalnie niższa (40 mm vs. 42 mm). Mniejsza konstrukcja przełożyła się bezpośrednio na zmniejszenie wagi - Model D- waży jedyne 61 gram. Poniżej widoczne porównanie Glorious Model D (po lewej) iraz Glorious Model D- (po prawej).

Porównanie Model D i Model D Minus

Pod kątem przycisków nic się nie zmieniło. Wciąż mamy do czynienia z klasycznym układem z dwoma głównymi klawiszami, dwoma bocznymi, przyciskiem na górze do zmiany DPI oraz rolką. Bez zmian pozostaje również obecne podświetlenie RGB na bokach Gloriousa oraz jego rolce.

Mysz posiada także elastyczny przewód w oplocie, znany z innych modeli. Jego długość wynosi 2 metry, zatem bez problemu wystarczy nawet do bardzo dużych blatów lub komputera umieszczonego pod biurkiem. Na spodzie Model D- umieszczono cztery ślizgacze G-Skates, wykonane z PTFE o grubości zaledwie 0,81 mm.
Glorious Model D- ślizgacze G-Skates PTFE

Specyfikacja Model D-

Przejdźmy do samej specyfikacji myszy. Glorious przyzwyczaił nas do dobrych komponentów i nie inaczej ma się sprawa w przypadku Model D Minus. Mysz posiada sensor optyczny Pixart PMW3360, charakteryzujący się rozdzielczością do 12000 DPI, akceleracją 50G, pooling rate 1000 Hz oraz LOD na poziomie ~2 mm.

Producent zadbał także o wytrzymałość przycisków. Pod klawiszami znajdziemy przełączniki Omron o wytrzymałości ponad 20 milionów kliknięć. Taka kombinacja powinna zapewnić doskonałą precyzję, szybkość oraz odpowiednią żywotność urządzenia.

Glorious Model D- mysz dla graczy specyfikacja

Sprzęt pochwalić się może oczywiście podświetleniem RGB. Glorious Model D- na swoich bokach posiada paski RGB, których uzupełnieniem jest podświetlana rolka przewijania. Dobrać odpowiednie kolory oraz tryb pracy oświetlenia można za pomocą odpowiednich skrótów klawiszowych w myszce lub z wykorzystaniem dedykowanego oprogramowania. W aplikacji oprócz samego RGB skonfigurować można szczegółowe parametry pracy gryzonia.

Model D Minus - dla kogo?

Mysz Glorious PC Gaming Race Model D- zainteresować powinna przede wszystkim graczy FPS i MOBA, w których liczy się jak najmniejszy czas reakcji, błyskawiczne wykonywanie akcji oraz precyzja. Lekka konstrukcja Model D- potrzebuje niewiele siły do jej przesunięcia, co skutkuje zwiększeniem szybkości ruchu. Przekłada się to na szybkość oraz mniejsze zmęczenie nadgarstków w dłuższej perspektywie czasu.

Glorious Model D- D Minus cena gdzie kupić sklep blackwhite

Zmniejszona obudowa przypasuje osobom korzystającym z chwytu claw grip oraz fingertip grip, a także graczom o mniejszych dłoniach. Niewielka waga gryzonia umożliwia także jego łatwe oderwanie jej od podłoża, więc osoby często podnoszące mysz docenią Model D Minus, zwłaszcza przy dość niskim LOD.

Mysz dostępna jest w kolorze czarnym i białym, a jej cena wynosi 249 zł.

Kup Glorious Model D Minus teraz!