Chłodzenie wodne stało się wśród posiadaczy potężnych pecetów jeszcze bardziej pożądane z racji swojej niezawodnej skuteczności. Obniż temperaturę swoich podzespołów ze sprzętem od Corsair!

Czym jest chłodzenie wodne?

Warto przede wszystkim zapoznać się z działaniem oraz budową owego chłodzenia wodnego, określanego skrótem AiO. Zestaw taki ma za zadanie obniżyć temperaturę komponentów komputera, które są narażone na wysokie temperatury i przegrzanie. Najbardziej znane jest wykorzystanie przy chłodzeniu procesora, ale nierzadko używa się go także do karty graficznej oraz pamięci RAM. Z czego składa się AiO? Z elementów takich jak: blok chłodzący, chłodnica, pompy, rezerwuar, system rur, chłodziwo.

Czy możliwe jest zalanie podzespołów komputera?

Wielu posiadaczy swoich pecetów rezygnuje z użycia zestawu chłodzenia cieczą ze względu na obawę przed awarią systemu AiO i zalaniem drogich komponentów. Tak naprawdę takie ryzyko niemal nie istnieje! Nie należy zatem aż tak krytycznie podchodzić do tematu.  

Chłodzenie wodne Corsair CAPELLIX

Ciekawą ofertę chłodzenia AiO przedstawił wysoko ceniony producent Corsair, który wyróżnia się bardzo dobrą jakością produktów oraz dobrymi cenami na rynku.

Corsair iCUE H150i ELITE CAPELLIX posiada 360 milimetrowy radiator oraz trzy wentylatory 120 mm, które sięgają wyników równych 127,42 m3/h. Wyposażona w podświetlenie RGB blokopompka zapewnia przepływ cieczy na poziomie 0,82L/min i poziom hałasu wynosi jedynie 20dBA. Do zestawu dołączony jest dedykowany kontroler Commander CORE umożliwiający podłączenie sześciu wentylatorów oraz ich sterowanie. Węże o długości 400 milimetrów oraz dodatkowy oplot są wygodne w instalacji chłodzenia oraz odporne na zniszczenie. 

Corsair iCUE H115i ELITE CAPELLIX oferuje 280 milimetrową chłodnicę, która współpracuje z dwoma wentylatorami Corsair ML 140 RGB pracującymi na obrotach sięgających do 2000 RPM. Ultracicha pompka odśrodkowa pracująca na poziomie nieprzekraczającym 20 decybeli, generuje przepływ cieczy na poziomie 0,82 litra na minutę. Podobnie jak w zestawie H150i, dołączony zostaje przydatny kontroler iCUE Commander CORE.

Corsair iCUE H100i ELITE CAPELLIX to najtańszy i zarazem najmniejszy zestaw chłodzenia wodnego oferowanego przez Corsair. Chłodzenie z radiatorem ma wielkość 240 mm. Na chłodnicy znajdują się dwa wentylatory CORSAIR ML 120 RGB, które mają technologię lewitacji magnetycznej. Maksymalne obroty wynoszą 2400 RPM. Standardowo znajduje się pompka odśrodkowa oraz kontroler Commander CORE.  

 

Sprawdź serię CAPELLIX Corsair