Corsair 27 października 2021 roku zaprezentował swoje pierwsze pamięci DDR5. Są nimi: DOMINATOR PLATINUM RGB DDR5 oraz VENGEANCE DDR5. Większa pojemność, szybsze działanie – co jeszcze nowego w nowym DDR5?

Producent Corsair wyróżnia się na rynku bardzo dobrym doświadczeniem w produkcji komponentów. Efektem tego jest wysoka jakość oraz niezawodność produktów, a co za tym idzie – zaufanie licznego grona klientów. Corsair nie śpi, tylko stale rozwija swoje pomysły i wychodzi naprzeciw temu, co w danej chwili potrzebują potencjalni odbiorcy. Dlatego też na rynku pojawiły się dwie nowe pamięci DDR5: DOMINATOR PLATINUM RGB DDR5 oraz VENGEANCE DDR5.

Co nowego znajdziemy w specyfikacji pamięci DDR5?

Pamięci DOMINATOR PLATINUM RGB DDR5 oraz VENGEANCE DDR5 to przede wszystkim znacznie większa pojemność oraz szybkość działania w porównaniu do poprzedniej generacji – DDR4. Nowe DDR5 będą pracowały z częstotliwością 5200 MHz i posiadały wbudowane funkcje regulacji napięcia. To z kolei wpłynie na łatwiejsze przetaktowywanie i zwiększy precyzję działania. Ponad to wszelkie nowe opcje ustawień będą dostępne dla użytkownika poprzez dedykowane oprogramowanie CORSAIR iCUE. Nie zabraknie w nim wygodnego dostosowywania profilów Intel XMP 3.0 do konkretnych aplikacji oraz zadań. Funkcja ta pojawi się na wybranych płytach głównych jeszcze w 2021 roku! Całość zbudowana jest z bardzo dokładnie kontrolowanych układów scalonych i wysokowydajnych płytek drukowanych. Gwarantuje niezwykle szybkie działanie, wysoką częstotliwość, stabilność i jakość sygnału. Pierwsze dostępne w sprzedaży pamięci DDR5 będą do zakupu w zestawach 32 oraz 64 GB.

VENGEANCE DDR5

Pamięć ta charakteryzuje się kompaktowym formatem i minimalistycznym stylem. Jesteśmy w stanie zatem bez problemu umieścić nową DDR5 w niemal każdym zestawie komputerowym. Aluminiowy radiator skutecznie odprowadza ciepło z pamięci i pozwala na znacznie wydajniejsze działanie.

DOMINATOR PLATINUM RGB

Ta DDR5 wyróżnia się aż dwunastoma ultrajasnymi diodami CAPELLIX LED na każdym module oraz anodową konstrukcją z elementów z kutego aluminium (odlewanych ciśnieniowo). Design naprawdę szokuje i z pewnością spodoba się tym, którzy lubią, gdy sprzęt wygląda ponadprzeciętnie. Specjalnie opatentowana konstrukcja chłodząca CORSAIR DHX wpływa pozytywnie na niebywale wysoką wydajność komponentu.
Pamięci te oficjalnie pojawiły się w sprzedaży na stronie producenta. W niedługim czasie trafią także na polski rynek.