Najnowsze zasilacze Corsair z serii RMx są już dostępne w sklepie Blackwhite.TV! Odświeżona linia zyskała unowocześniony wygląd, nie zabrakło także drobnych zmian konstrukcyjnych. Co konkretnie zmieniło się w tych legendarnych zasilaczach i czy w ogóle warto się nimi zainteresować?

Jeżeli szukacie nowego, markowego zasilacza, Corsair ma dla Was ciekawą propozycję - odświeżoną linię zasilaczy Corsair RMx! Oto propozycja dla tych użytkowników, którzy nie chcą stawiać na kompromisy. Doskonała jakość wykonania, topowe podzespoły, pełen pakiet zabezpieczeń, certyfikat 80+ Gold i aż 10 lat gwarancji - oto kluczowe cechy, wyróżniające Corsair RMx.

Odświeżona seria Corsair RMx

Linia zasilaczy Corsair RMx zyskała odświeżoną obudowę, która nieco bardziej pasuje wizualnie do najnowszych produktów tego producenta. Pojawiły się także delikatne zmiany pod kątem podzespołów (inne tranzystory oraz ulepszona wersja wentylatora). Nie zabrakło jednak najwyższej jakości wykonania oraz zadbania o to, co najważniejsze - sprawne działanie całego urządzenia.

Certyfikat 80+ Gold oznacza, że zasilacz osiąga szczytową sprawność na poziomie od 90 do 92%, zakładając poziom od 20% do 100% obciążenia. Nie zabrakło również w pełni modularnej konstrukcji, a także 120 miesięcy gwarancji producenta. Nowy wentylator wyposażony został w rotor o średnicy 135 mm z łożyskiem wykorzystującym technologię lewitacji magnetycznej. Pracuje w trybie półpasywnym.

Corsair RM850x i RM1000x

Model Corsair RM850x docenią z pewnością gracze oraz posiadacze mocniejszych komputerów, wykorzystywanych do pracy. W przypadku wersji o mocy 850W liczyć możemy na maksymalną moc wyjściową 849,6W na linii +12V oraz 150W na linii +3,3V oraz +5V. Zasilacz posiada tryb Zero RPM, funkcjonujący przy obciążeniu nie przekraczającym 340W. Dla użytkownika zostawiono pojedyncze złącze EPS 20+4 pin, 3 złącza CPU 4+4 pin, 4 złącza PCI-E 6+2 pin, 4 złącza MOLEX i 14 złącz SATA.

Model Corsair RM1000x to największy zasilacz z serii. Oferuje on maksymalnie 999,6W na linii +12V oraz 150W na liniach +3,3V oraz +5V. W przypadku tego modelu wentylator pozostaje w stanie spoczynku poniżej wykorzystania 400W. Model o mocy 1000W posiada również dwa dodatkowe złącza PCI-E 6+2 pin oraz cztery złącza MOLEX.’


Sprawdź zasilacze Corsair RMx!