W sklepie Blackwhite.TV zadebiutowały zasilacze MSI MPG A650GF, A750GF i A850GF. To pierwsza tego typu linia urządzeń od MSI i kolejny rynek, na którym debiutuje sprzęt od tego producenta. Co oferują zasilacze MPG, jak prezentuje się ich specyfikacja, funkcjonalność i cena?

Ciekaw jestem ile osób jeszcze rok temu spodziewałoby się debiutu MSI na rynku zasilaczy komputerowych. Producent zapowiedział wprowadzenie urządzeń MPG o mocy 650, 750 i 850W w sierpniu, a teraz trafiają one na półki naszego sklepu. Przyznać trzeba, że pod kątem specyfikacji prezentują się naprawdę dobrze!

Co oferują zasilacze MSI?

Producent wskazuje, że zasilacze MPG A650GF, A750GF oraz A850GF przygotowane zostały z myślą o nowej generacji kart graficznych. Z uwagi na wysokie zapotrzebowanie energetyczne producent zdecydował się na sporą moc, zaczynając linię produktów od modelu z 650 watami.

Zasilacze posiadają klasyczny format ATX, a ich dokładne wymiary to 150 x 160 x 86 mm (szer. x głęb. x wys.). Producent zwraca uwagę na czarne, płaskie okablowanie, pełną modularność oraz możliwość konfiguracji złącz 3x VGA 2x CPU lub 4x VGA i 1x CPU. Wśród okablowania nie zabrakło także przewodów z 8x SATA, 4x MOLEX oraz standardowego EPS 24-pin.

Zasilacze zbudowane zostały z wykorzystaniem japońskich kondensatorów 105°C. Posiadają również zabezpieczenia: przeciwprzepięciowe (OPP), termiczne (OTP), przeciwzwarciowe (SCP), przeciw wysokim prądem (OCP) oraz przed zbyt niskim napięciem (UVP). Taka konfiguracja zapewnić ma maksymalne bezpieczeństwo oraz niezawodność zasilaczy na co najmniej 10 lat, albowiem tak długa jest gwarancja producenta.

Zasilacze z linii MPG otrzymały również certyfikat sprawności 80 Plus Gold, co przekłada się na sprawność w okolicach 90% przy 20-100% obciążenia. W przypadku modeli średniopółkowych taka sprawność powoli staje się standardem.

Cena

Przejdźmy do ceny. Ta zaczyna się od 449 zł za model MSI MPG A650GF o mocy 650 watów. Wersja o 100 watów mocniejsza, czyli MSI MPG A750GF, kupić możesz za 499 zł. Najmocniejszy MSI MPG A850GF to z kolei wydatek rzędu 579 zł.

Przyznać trzeba, że zasilacze MSI nie są wycenione przesadnie. Co prawda nie jest to poziom cenowy, do którego przyzwyczaiło nas chociażby SilentiumPC, lecz dobrej jakości podzespoły, przemyślana konstrukcja oraz 120 miesięcy gwarancji to solidne argumenty, przemawiające za MPG A650GF, A750GF oraz A850GF.


Sprawdź zasilacze MSI MPG w sklepie!