Razer BlackShark V2 to nowe słuchawki gamingowe tego producenta, stworzone z myślą o zarówno amatorach, jak i profesjonalistach. Druga generacja przynosi nowe przetworniki. Cel jest jeden - idealny headset dla graczy.


Pierwsza generacja Razer BlackShark przyjęła się na rynku bardzo dobrze. Słuchawki z dość nietypową, wyróżniającą się konstrukcją nie należały do najtańszych, lecz w zamian oferowały naprawdę dobrą jakość wykonania oraz dźwięku.Ergonomiczna konstrukcja

Konstrukcja drugiej generacji Razer BlackShark nie jest już aż tak nietuzinkowa jak poprzednika. Tym razem mamy do czynienia z całkowicie czarną stylistyką. Cały headset prezentuje się dość masywnie, chociaż waży zaledwie 260 gram.


Razer zwraca uwagę na nauszniki w BlackShark V2. Te bowiem zostały wykonane z poduszek z pianką memory foam, zapamiętującą kształt. To gwarantuje świetne dopasowanie do głowy, a szczególnie ucieszy osoby z okularami. Obszyte sztuczną skórą pady mają dobrze izolować od dźwięków otoczenia. Są one także dość duże, aby przykryć całe uszy.

BlackShark V2 - nowe przetworniki

Nowy headset Razera pochwaić się może 50-milimetrowymi tytanowymi przetwornikami, nazwanymi przez producenta Razer TriForce Titanium. Pasmo przenoszenia to 12 - 28 000 Hz. Ważną informacją jest możliwość indywidualnego strojenia wszystkich tonów. Chociaż bazowo słuchawki mają oferować naprawdę głęboki, soczysty bas, nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco podbić soprany lub wyśrubować średnicę.W grach z kolei BlackShark V2 zapewnią nam wirtualny dźwięk przestrzenny z wykorzystaniem systemu THX Spatial Audio, znanego z innych konstrukcji Razera. Co ciekawe, oprogramowanie oferuje predefiniowane profile dla kilkunastu gier, w tym chociażby e-sportowego CS:GO i stosunkowo nowego Valoranta.

Jeżeli już mówimy o scenie e-sportowej, pozytywnie o nowych BlackShark V2 wypowiedziało się kilka gwiazd, w tym chociażby karrigan (Mousesports, CS:GO), Fly (Evil Geniuses, DOTA 2), Scout (EDG, League of Legends) oraz GODV (4AM, PUBG).

Dobry mikrofon

BlackShark V2 ma być headsetem kompletnym. Z tego też powodu Razer zadbał o dobrej jakości mikrofon. Mamy tutaj do czynienia z konstrukcją kardioidalną HyperClear. Nie zabrakło także karty dźwiękowej pod USB, dzięki której dźwięk przechwytywany przez mikrofon będzie klarowny na dowolnym sprzęcie.

Razer BlackShark V2 mikrofon kardioidalny

Poza lepszą jakością audio, dedykowana karta dźwiękowa to także możliwość zastosowania zaawansowanego oprogramowania, umożliwiającego redukcję szumów, korektę brzmienia oraz normalizację głośności.

Cena BlackShark V2

Słuchawki Razer BlackShark V2 dostępne będą w cenie około 479 złotych. Nie należą zatem do najtańszych, lecz do tego zieloni zdążyli nas już przyzwyczaić.


Oprócz zwyczajnej wersji, na półki trafi również wersja BlackShark V2 X, pozbawiona karty dźwiękowej oraz możliwości odłączenia mikrofonu. Model X posiada także nieco słabsze nietytanowe przetworniki TriForce. Te braki ma jednak rekompensować cena, która powinna być niższa o około 150 złotych.