Najnowsze chłodzenia od SilentiumPC - Fortis 5, Fortis 5 Dual Fan oraz Fortis 5 ARGB są już dostępne w sklepie Blackwhite.TV. Wyróżniające się rewelacyjną wydajnością, cichą pracą oraz niską ceną coolery stanowią praktycznie idealną opcję dla graczy oraz użytkowników ceniących sobie wysoką kulturę pracy całego zestawu.

Powiedzieć, że Fortis 5 jest dobrym chłodzeniem, to tak, jak nic nie powiedzieć. Najnowsze chłodzenie od SilentiumPC zbiera rewelacyjne noty, często pokonując o wiele droższą konkurencję. Co istotne, niesamowity wręcz stosunek cena/wydajność idzie tutaj nieodłącznie w parze z dobrą jakością wykonania oraz ciszą. Jak udało się osiągnąć taki efekt?


Kup SilentiumPC Fortis 5!

Fortis 5 - nowy radiator

Za najnowszym chłodzeniem stoi SilentiumPC oraz startup Synergy Cooling, który jest autorem chociażby prototypowego systemu chłodzenia GPU, które Jarek prezentował na swoim kanale niecałe 3 lata temu. Jak widać, cała praca nie poszła w las – po tych trzech latach na rynku debiutuje cooler nowej generacji, będący efektem współpracy dwóch polskich firm.

Fortis 5 to przede wszystkim nowy, asymetryczny w dwóch osiach radiator. Mimo mniejszych rozmiarów ogólnych, wykonanie go z 47 finów, wsparcie na 6 ciepłowodach oraz odpowiednie profilowanie zapewnia naprawdę świetną wydajność. Dzięki specjalnej konstrukcji między finami tworzą się miniaturowe tunele aerodynamiczne, a ostatecznie obszar rozpraszania energii jest znacznie większy niż w konkurencyjnych modelach. Zachowano też znany z serii Fortis asymetryczny układ, umożliwiający bezproblemowy montaż pamięci RAM.


Fluctus 140 mm - nowy wentylator

Nawet najlepszy radiator nie zapewni świetnej wydajności bez wentylatora. W tym przypadku do akcji wkroczyło SilentiumPC – Fortis 5 bazowo wyposażony został w wentylator Fluctus 140 mm. Łopatki z ząbkowanymi krawędziami, zapewniające wysokie ciśnienie statyczne, gwarantują bardzo duży przepływ powietrza. Obroty od 300 do 1400 RPM, gumowe kołki, łożysko FDB i mamy przepis na sukces!

Połączenie Fluctusa z nowym radiatorem dało rewelacyjne efekty. Cooler poradzi sobie z procesorami z TDP oscylującym w okolicy nawet 220 watów.


Optymalna wysokość, świetna jakość wykonania

Co istotne, mimo znacznie zwiększonej wydajności, Fortis 5 jest dość kompaktowym chłodzeniem. Jego wymiary to 159 x 144 x 107 mm przy wadze 765 g. Wysokość 159 mm gwarantuje dużą kompatybilność z obudowami, również tymi starszymi. Unikniemy zatem sytuacji, w której oprócz zakupu coolera będziemy musieli sprawdzić obudowy.

Cooler wyróżnia sie również świetną jakością wykonania, a także dobrym designem - nie uświadczymy tutaj ciepłowodów w kolorze czystej miedzi, do tego górna część pokryta została czarną farbą. W przypadku wersji z podświetleniem ARGB liczyć też możemy na dodatkowe efekty świetlne. Dodatkowo sprzęt objęty został gwarancją na aż 6 lat.

Trzy wersje do wyboru

W sklepie posiadamy wszystkie trzy wersje Fortisa - zwykły Fortis 5, Fortis 5 Dual Fan (z dodatkowym wentylatorem pull 120 mm) oraz Fortis 5 ARGB (z podświetleniem ARGB na wentylatorze i w górnej części radiatora). Jak każda z wersji prezentuje się cenowo? Różnice nie są zbyt duże:


Kup SilentiumPC Fortis 5!