W sklepie Blackwhite.TV dostępna jest już SPC Gear GK630K Tournament! Mechaniczna klawiatura TKL dostępna jest w wersjach z przełącznikami Kailh Blue, Kailh Red oraz Kailh Brown, a jej cena wynosi 219 zł. Czym wyróżnia się ta konstrukcja?

Gdybym miał określić SPC Gear GK630K Tournament dwoma słowami, powiedziałbym - niskopółkowy król. Polska firma po raz kolejny pokazuje nieco zmodyfikowaną konstrukcję z świetnie wyważoną ceną. Dostępna za 219 zł GK630K Tournament to idealna propozycja dla graczy, którzy zaczynają przygodę z klawiaturami mechanicznymi lub chcą urządzenia dobrej jakości za niską kwotę.

GK630K Tournament

Spoglądając na samą klawiaturę widać lekką modyfikację samego wyglądu wględem modelu GK530. GK630K nie posiada logo producenta na froncie. To bowiem wylądowało na dole konstrukcji, który dodatkowo jest nieco łagodniej ścięty. Oprócz tego zmieniono wygląd diod sygnalizujących włączenie przycisków Caps Lock oraz Scroll Lock.

Kolejne różnice widać na spodzie konstrukcji. GK630K zyskała nóżki regulowane w dwóch stopniach, a także odpinany przewód wraz z dodatkowym korytkiem, które umożliwia poprowadzenie kabla na trzy różne sposoby. Przybyło również podkładek antypoślizgowych. Nie zabrakło jednak aluminiowego topu, który powinien znacząco wzmocnić całą klawiaturę.

Kailh Red, Blue, Brown

SPC Gear GK630K wyposażona jest w mechaniczne przełączniki Kaihua Kailh. Wybór jest dość tradycyjny - Red, Blue oraz Brown. Wszystkie switche posiadają wytrzymałość ponad 50 mln kliknięć, a każdy z nich pochwalić się może nieco odmiennym odczuciem przy klikaniu.

Kailh Red to model liniowy, który nie posiada informacji zwrotnej o aktywacji, świetnie sprawdzi się w grach, wymagających niskiego czasu reakcji. Wersja Blue to z kolei model “clicky” z wyraźną i głośną informacją zwrotną. Świetnie nadadzą się do pisania oraz grania, o ile preferujesz ich dźwięk. Kailh Brown to swego rodzaju most między Red i Blue - informacja zwrotna, ale bez wyrazistego dźwięku.

W kontekście przełączników warto także wspomnieć o stabilizatorach, zamontowanych na górnym panelu. znalazły się one praktycznie pod każdym dłuższym klawiszem. Często o tych elementach zapominamy, lecz w praktyce są bardzo istotne.

Podświetlenie RGB oraz oprogramowanie

Tym, co zawsze ceniłem w klawiaturach SPC Gear, jest podświetlenie i oprogramowanie. W GK630K Tournament nie zabrakło pełnego podświetlenia RGB, które można sterować z wykorzystaniem aplikacji. Sama aplikacja oprócz sterowania podświetleniem oferuje także możliwość bindowania klawiszy oraz tworzenia makr.

Do wyboru jest 10 spersonalizowanych trybów podświetlenia oraz możliwość tworzenia własnych profili. W klawiaturze nie zabrakło także pełnego Anti-Ghostingu, inaczej zwanego N-Key Rollover.

Podsumowanie, cena, czy warto?

Za SPC Gear GK630K w dowolnej wersji zapłacimy 219 zł. Biorąc pod uwagę użyte materiały, spasowanie, jakość wykonania oraz dostępną funkcjonalność, propozycja polskiej firmy należy do najlepszych w swoim przedziale cenowym.

Po raz kolejny z czystym sumieniem polecam klawiaturę od SPC Gear, tym razem SPC Gear GK630K Tournament. W niskiej kwocie otrzymujemy dobry produkt, który spełni wymagania sporego grona użytkowników, zwłaszcza tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z klawiaturami mechanicznymi oraz gamingiem.


Kup SPC Gear GK630K Tournament!