Klawiatury mechaniczne Dark Project są już dostępne w sklepie Blackwhite.TV! To świetnie wycenione konstrukcje w wielu rozmaitych layoutach, wyposażone w przełączniki Gateron. Sprawdź, co oferuje ten cypryjski producent!

Dark Project to stosunkowo nowy producent sprzętu dla graczy, który w swojej ofercie posiada słuchawki oraz klawiatury mechaniczne. Te drugie pojawiły się właśnie w sklepie Blackwhite.TV w kwotach od 229 zł do 649 zł. Dostępne w kilku wariantach i rozmiarach wyróżniają się przede wszystkim jakością wykonania, topowymi przełącznikami oraz niewygórowaną wyceną.


Dark Project KD87A

Budżetową serią od Dark Project są modele z oznaczeniem KD087A. Najtańsza wersja za 229 zł wyposażona została w konstrukcję skeleton, przełączniki Gateron Red oraz keycapy double-shot wykonane z ABS, czyli nieco gorszego jakościowo odpowiednika PBT. Minusem dla niektórych może być także brak hotswapa. Miłym wyróżnikiem jest jednak fabryczne nasmarowanie switchy i stabilizatorów oraz dodatkowe gumowe wyciszenie najwiekszych klawiszy, co w tej cenie stanowi prawdziwą rzadkość. KD087A Skeleton stanowi więc idealne rozwiązanie dla graczy, którzy szukają budżetowej konstrukcji.


Dokładając 30 zł możemy zakupić KD87A Pudding, która łata praktycznie wszystkie braki najtańszego modelu. Mamy tutaj zachwalane przełączniki Gateron Yellow (smarowane, stabilizatory też!), pełniejszą, bardziej zabudowaną konstrukcję, a także keycapy wykonane z duble shot PBT. Ważnym aspektem jest tutaj jedyny dostępny na ten moment wariant keycapów - pudding. Dla jednych może do być kolejna duża zaleta, dla innych coś, co można określić jako wizualną wadę. Podobnie jak w tańszej wersji, przełączniki w tej wersji również są lutowane. Jednak w cenie 259 zł ta klawiatura wygląda naprawdę świetnie.


Trzecią wersją jest KD87A Optical Red. Uzupełnia ona braki dwóch tańszych modeli, oferując optyczne przełączniki Gateron Red (smarowane) ze wsparciem dla hotswapa. Ta wersja będzie więc rewelacyjną podstawą pod ewentualne wymiany zarównio przełączników jak i keycapów. Świetnie prezentuje się tutaj wariant z legendami na bocznych ściankach keycapów w cenie 349 zł. Fani puddingów docenić powinni wersję z tą formą keycapów dostępną za 399 zł.

Topową wersją tej serii jest KD87A Teal, wyróżniająca się specjalnymi przełącznikami Gateron h3ms Teal, stworzoną przy współpracy Gaterona oraz Dark Project. Dostępny jest klasyczny wariant w cenie 429 zł oraz wariant z puddingami za 499 zł

Dark Project KD104A

Odpowiednikiem budżetowej serii KD087A w pełnowymiarowej wersji jest Dark Project KD104A. W zależności od konkretnych wariantów uświadczymy tutaj mechaniczne i optyczne przełączniki, a takze konkretne warianty keycapów. Aktualnie w sklepie dostępne są dwie wersje, w tym jedna w białej kolorystyce.


Dark Project One KD104A White z pewnością przypadnie do gustu fanom białych peryferii. W tej klawiaturze uświadczymy smarowane przełączniki Gateron Yellow, keycapy double-shot PBT, a także smarowane stabilizatory. Cała konstrukcja wygląda naprawdę minimalistycznie, lecz, jak w przypadku pełnowymiarowego layotu, trzeba liczyć się z wymiarami na biurku. Podobnie jak w KD087A w wersji z Gateron Yellow, również tutaj switche są lutowane. Niemniej w cenie 319 zł to zdecydowanie dobra propozycja.

Drugim dostępnym modelem jest Dark Project Pro KD104A z optycznymi Gateron Optical Red. Świetna podstawa z dostępnym hot-swapem, a także keycapami z legendami umieszczonymi na bocznych ściankach również prezentuje się minimalistycznie i stylowo. Niestety trzeba liczyć się z keycapami wykonanymi z ABS, który dla niektórych użytkowników może wypadać nieco słabiej niż PBT. Klawiatura dostępna jest w cenie 419 zł.

Dark Project KD68B

Fani mniejszych klawiatur z pewnością docenią serię Dark Project KD68B. Seria klawiatur z layoutem 65% jakościowo wypada naprawdę rewelacyjnie, zważywszy na zastosowane materiały, przełączniki i rozwiązania. Również jak w przypadku KD104A, dostępny jest biały wariant kolorystyczny.


Dark Project KD68B Grey/Blue to klawiatura, która z pewnością przykuje uwagę fanów jasnych kolorów. Wyposażona w przełączniki g3ms Teal z opcją hotswapa oraz biało-szare keycapy (albo biało-niebieskie, ciężko jednoznacznie powiedzieć ?), wykonane w technologii double-shot PBT, stanowi rewelacyjną opcję dla osób szukających niewielkiej klawiatury do gier. Świetny model w cenie 349 zł, posiadający praktycznie topową konfigurację wśród tych dostępnych w produktach Dark Project.

Drugą dostępną klawiaturą jest również biała Dark Project KD68B Transparent White, która różni się od pierwszej wersji keycapami w wersji pudding. Niestety kosztuje ona aż 100 zł więcej niż KD68B Grey/Blue – 449 zł.

Dark Project K087A

Dark Project K087A w portfolio producenta zdaje się być lepszym odpowiednikiem KD87A. Ciężko jednak tutaj doszukać się większej różnicy między najlepszymi wersjami tej pierwszej. Mamy tutaj topowe przełączniki g3ms Teal z hotswapem i keycapy double-shot PBT w wariancie pudding. A to wszystko w pięknym białym kolorze i w cenie 469 zł. Ciężko jednak ze specyfikacji wskazać jakikolwiek wyróżnik względem najlepszych wersji KD87A.


Dark Project K083A

Dark Project K083A to topowa seria od cypryjskiego producenta z layoutem 75%. W oczy rzucają się inne kolory keycapów w porównaniu z innymi seriami, w tym jedna ciemnoniebieska. Najdroższa klawiatura K083A Black/Grey, standardowo jak większość topowych propozycji w poszczególnych seriach, rtównież tutaj znajdziemy smarowane przełączniki g3ms Teal z hotswapem, smarowane stabilizatory, keycapy PBT i wygłuszenie. Cena wynosi aż 649 zł, co przy braku innych widocznych wyróżników poza innym kolorem keycapów wydaje się nieco wygórowaną kwotą.


Najbardziej wyróżnia się jednak ciemnoniebieska klawiatura K083A Blue/White. Ciemnoniebieska konstrukcja, niebiesko-białe keycapy double-shot PBT z dodatkowymi zaokrągleniami, przełączniki g3ms Teal i wszystkie udogodnienia z topowych konstrukcji (smarowanie, wygłuszenie, etc.) w cenie 599 zł sprawia, że ten model oferuje topową specyfikację wraz z unikalnym wyglądem.

Najlepsze modele Dark Project

Pomijając kwestie wielkości klawiatur, warto wyróżnić 3 modele Dark Project, które wyróżniają się przelicznikiem ceny do jakości lub ogólną oceną (oczywiście nieco subiektywną) na podstawie specyfikacji i oferowanych funkcji. Poniższe modele to zdecydowanie klawiatury, na które warto zwrócić uwagę:


Dark Project KD87A Pudding – rewelacyjna specyfikacja i do tego bardzo niska cena. Jeżeli nie przeszkadzają Tobie keycapy w wariancie pudding oraz lutowane przełączniki, ta klawiatura posiada dosłownie wszystko, czego potrzeba w sprzęcie dla graczy. I to za zaledwie 259 zł.

Dark Project KD68B Grey/Blue – świetny wygląd, topowa specyfikacja, nietypowy rozmiar. Te trzy elementy zdecydowanie wyróżniają KD68B. Za 349 zł otrzymasz malutką klawiaturę z layoutem 65%, świetnymi przełącznikami i dobrymi keycapami.

Dark Project K083A Blue/White – wyróżniająca się keycapami w innym kolorze oraz z zaokrągleniami, również z topową specyfikacją i layoutem 75%. Chociaż nie należy do najtańszych (bo kosztuje 599 zł), zdecydowanie może się podobać.