Podczas kompletowania swojego wymarzonego zestawu PC, prawdopodobnie zadecydowałeś już o "serduchu" w postaci CPU, które umieszczasz na swojej płycie głównej. Jeśli nie jesteś zdecydowany, to koniecznie zapoznaj się z artykułem: „Procesor do komputera: AMD czy Intel?". Dzisiaj jednak pomożemy wybrać Ci równie istotny podzespół do wymarzonego zestawu komputerowego. Dowiesz się między innymi, jakie są najlepsze karty graficzne na III kwartał 2023 roku, oraz przedstawimy ranking kart graficznych. Mamy nadzieję, że pomoże Ci to w podjęciu najlepszej decyzji zakupowej!

Jakie są najlepsze karty graficzne w 2023 roku?

Zakup najlepszej karty graficznej nierzadko wiąże się z dość dużym wydatkiem, sięgającym nawet kilkunastu tysięcy złotych. Nie oznacza to jednak, że najnowsze tytuły gier zostaną poza naszym zasięgiem, gdy wybierzemy coś nawet z jednym "zerem" mniej. Oczywiście może wpłynąć to na jakość rozgrywki, mniejszą liczbę klatek, lub konieczność zastosowania nieco niższych ustawień graficznych, lecz zależne jest to również od rozdzielczości obrazu, więc decydując się na zakup "potwora graficznego", upewnij się, że Twój monitor do komputera odda w pełni jego potęgę. Jeśli jesteś ciekawy, jaka jest obecnie najlepsza karta graficzna, to jest to Nvidia GeForce RTX 4090, którą można obecnie znaleźć w cenie około 8500 zł. Jednak, dla poszukiwaczy mniej lub bardziej budżetowych rozwiązań, przygotowaliśmy rankingi najlepszych kart graficznych do poszczególnych przedziałów cenowych, tak aby każdy znalazł dla siebie idealny model. Pragniemy również dodać, że miejsca poszczególnych kart graficznych w rankingu mogą ulegać zmianie, w zależności od przeznaczenia, tytułów gier, czy testów obciążeniowych. Swoimi parametrami nie odbiegają w znacznym stopniu od swoich odpowiedników, na wyższych lub niższych pozycjach, tak więc prosimy sugerować swój wybór indywidualnymi preferencjami!

Rankingi najlepszych kart graficznych

Najlepsze karty graficzne do 5000 zł

 • Radeon RX 7900 XTX
 • Nvidia GeForce RTX 4070 Ti
 • Radeon RX 7900 XT

Wszystkie trzy karty graficzne są zaawansowanymi rozwiązaniami, zapewniającymi imponującą wydajność i jakość grafiki. Radeon RX 7900 XTX i Nvidia GeForce RTX 4070 Ti są flagowymi modelami, oferującymi najnowocześniejsze technologie, natomiast Radeon RX 7900 XT stanowi dobrą alternatywę dla tych, którzy chcą posiadać wystarczającą moc, bez konieczności dopłacania kilkuset złotych.

Najlepsze karty graficzne do 4000 zł

 • ASUS GeForce RTX 3060 Ti
 • ASUS GeForce RTX 3070
 • Inno3D GeForce RTX 4070 X3

ASUS GeForce RTX 3060 Ti oraz RTX 3070 to zaawansowane karty graficzne, które posiadają dużą moc obliczeniową, dzięki czemu doskonale nadaje się do gier i zastosowań profesjonalnych. Inno3D GeForce RTX 4070 X3, to minimalistyczna karta graficzna, która skupia się przede wszystkim na dostarczaniu najwyższych osiągów. Stanowi idealny wybór dla wymagających graczy, którzy cenią sobie doskonałą jakość obrazu i płynność rozgrywki.

Budżetowe najlepsze karty graficzne

 • Sapphire Radeon RX 6700 XT
  Zaawansowana karta graficzna oparta na architekturze RDNA 2 od AMD. Zapewnia doskonałą wydajność i efektywność energetyczną, co sprawia, że jest doskonałym wyborem dla graczy i kreatorów treści.
 • PNY GeForce RTX 3060 Ti
  Jest to karta graficzna oparta na architekturze Ampere od Nvidia. Oferuje doskonałą wydajność i obsługuje technologie Ray Tracing oraz DLSS. Dzięki tym funkcjom użytkownicy mogą cieszyć się fotorealistyczną grafiką i wyższymi FPS w swoich ulubionych grach.
 • XFX Radeon RX 7600
  Jest to rozwiązanie dla użytkowników szukających wydajności w przystępniejszej cenie. Mimo że nie oferuje zaawansowanych funkcji Ray Tracing czy DLSS, nadal zapewnia płynną rozgrywkę w wielu popularnych tytułach.
 • Sapphire Radeon RX 6800
  Zbudowana na architekturze RDNA 2, gwarantuje wysoką wydajność i wsparcie dla technologii Ray Tracing oraz AMD FidelityFX Super Resolution.
 • XFX Radeon RX 6600
  Jest to najtańsza karta z zestawienia, posiada niższą wydajność od poprzedników, lecz wciąż oferuje możliwość płynnej gry w wielu popularnych tytułach. To rozwiązanie dla użytkowników szukających solidnej wydajności w przystępnej cenie.