• Kategorie
  • Szukaj
  • Membranowe

Wśród klawiatur zasadniczo można wyróżnić dwie metody konstrukcji: klawiatury mechaniczne oraz klawiatury membranowe. O ile pierwsze z nich są przeznaczone dla osób wymagających, z bardziej zasobnymi portfelami, tak drugie są bardziej budżetowe, nastawione na dostępność dla każdego użytkownika. Nie znaczy to jednak, że nie nadają się do grania — wręcz przeciwnie! Poszczególni producenci nawzajem się prześcigają, chcąc dostarczyć jak najlepszy produkt nie tylko pod względem wykonania, ale także designu i funkcjonalności. Coraz częściej wyposażane są w dodatkowe przyciski funkcyjne, oświetlenie LED (również w wariantach RGB), a także podkładki pod nadgarstki. W sklepie Blackwhite znaleźć możecie propozycje takich marek jak Sharkoon oraz Cougar.

Klawiatury membranowe — czy nadają się dla graczy?

Wiele się mówi o tym, że do grania wręcz należy zaopatrzyć się w warianty mechaniczne. Jednak nic bardziej mylnego — klawiatury membranowe jak najbardziej są dobrym rozwiązaniem, wybieranym przede wszystkim przez osoby ceniące sobie ciszę. Konstrukcja tego typu modeli nie uwzględnia hałaśliwych przełączników, zatem nie da się ukryć, że dla każdego, kto nie chce przeszkadzać innym domownikom, jest to atrakcyjna opcja. Korzystanie z nich może być wyjątkowo komfortowe dzięki obecności podkładek pod nadgarstki. Zapewniają wtedy one ergonomiczną pozycję nadgarstków, a także odpowiednie podparcie podczas wielu godzin pracy i rozrywki.

Nowoczesny design klawiatur membranowych

Pod względem wyglądu klawiatury membranowe w niczym nie ustępują swoim mechanicznym wariantom. Tak samo jak one, częstokroć są wyposażane w oświetlenie LED RGB, które dodatkowo może być zsynchronizowane z innymi peryferiami za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Dzięki niemu nie będziecie także mieli najmniejszego problemu z graniem i pisaniem w nocy lub przy mniej intensywnym oświetleniu.