• Kategorie
  • Szukaj
  • Ładowarki indukcyjne

Ostatnie lata to wzmożone zainteresowanie sprzętem bezprzewodowym. Dotyczy to m.in. różnego rodzaju wyposażenia w postaci słuchawek czy głośników. Również producenci telefonów stopniowo odchodzą od stosowania różnych gniazd wyjściowych, zastępując je jednym, najczęściej jest to micro USB. Coraz popularniejsze staje się także ładowanie indukcyjne. Żeby było ono możliwe, wykorzystuje się specjalne ładowarki bezprzewodowe do telefonu. Uzupełnienie energii baterii odbywa się przez położenie smartfona na urządzeniu, bez konieczności użycia przewodu.

Ładowarka indukcyjna do telefonu – jak działa ten sprzęt?

Ładowarka indukcyjna do telefonu umożliwia jego ładowanie w sposób bezprzewodowy. Cały proces opiera się na standardzie opracowanym przez gigantów branży, który jest określany mianem QI. To on odpowiada za to, że ładowarki są kompatybilne z urządzeniami mobilnymi. Działanie ładowarki nie jest niczym skomplikowanym. Prąd przepływający przez cewkę ładowarki, która pełni funkcję nadawczą, wytwarza pole elektromagnetyczne. To oddziałuje następnie na cewkę odbiorczą, która znajduje się w telefonie.

Warto jednak zaznaczyć, że aby telefon mógł być ładowany z wykorzystaniem tej metody, muszą zostać spełnione dwa podstawowe wymagania:

  • ładowarka musi być podłączona do sieci elektrycznej,
  • telefon musi leżeć bezpośrednio na ładowarce indukcyjnej lub w niewielkiej odległości od niej.

Brak spełnienia któregoś z kryteriów może spowodować przerwanie procesu. Indukcyjne ładowarki do telefonu to idealne rozwiązanie dla osób pracujących w biurze. Mogą oni być pewni, że ich narzędzie pracy zawsze będzie gotowe do wykorzystania. Wystarczy, że po zakończonej rozmowie odłoży się smartfon na ładowarkę.

Ładowarki bezprzewodowe do telefonu – kiedy można z nich korzystać?

Obecnie możliwość ładowania indukcyjnego różnego rodzaju urządzeń staje się absolutnym standardem. Przez wielu jest to pożądany parametr, który w znacznym stopniu ułatwia i usprawnia ładowanie smartfona. Starsze modele telefonów nie zawsze jednak wyposażone są w wymagany moduł, co uniemożliwia ich ładowanie bezprzewodowe. Decydując się na nowy sprzęt, warto dokładnie sprawdzić, czy jest w nim dostępna taka opcja.

Ładowarka indukcyjna do telefonu – na co zwrócić szczególną uwagę przy jej wyborze?

Poszukując ładowarki indukcyjnej do swojego urządzenia, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Ważny jest materiał, z którego została wykonana ładowarka indukcyjna do telefonu. Sprzęt powinien być nie tylko solidny, ale również oferować dodatkowe udogodnienia – np. dodatkowy magnes, dzięki któremu będzie mogła dalej ładować sprzęt, nawet podczas prowadzenia rozmowy przez telefon. Duże znaczenie może mieć także rozmiar. Jest to ważny dla tych, który mają większy telefon. Ten trudno byłoby umieścić na ładowarce indukcyjnej niewielkich rozmiarów.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się bezprzewodowa ładowarka Aukey LC-A3. Jest to urządzenie, które zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Pozwala na ładowanie do trzech urządzeń jednocześnie. Część odpowiedzialna za ładowania zaprojektowana została pod lekkim kątem, dzięki czemu można wygodnie oprzeć na niej telefon, a uzupełnienie energii jest możliwe nawet przy założonym etui, co nie jest standardem w przypadku podstawowych modeli ładowarek bezprzewodowych. Dodatkowy stand został zaprojektowany do ładowania indukcyjnego smartwatcha, a na podstawie głównej znajduje się także kolejne miejsce do indukcji, jest ono przeznaczone do ładowania słuchawek.

Dla mniej wymagających użytkowników odpowiednia może być ładowarka indukcyjna do telefonu Aukey Aircore Magnetic LC-A1 Qi 15W. Prosta konstrukcja umożliwia ładowanie jednego urządzenia. Dużą zaletą jest magnes w zestawie, który można umieścić w etui telefonu. Dzięki temu nie zsunie się on podczas ładowania. Pozwala to również podnieść telefon razem z ładowarką i prowadzić rozmowę bez konieczności odłączania od niej smartfona.